MiG-29K Savaş Uçağı Düştü!

En iyi savaş uçakları klasmanında listenin ilk sıralarında yer alan Rus menşeili MİG-29K model savaş uçağı Goa Bölge'sinde düştü. Haberi Hindistan Deniz Kuvvetleri açıkladı.

MiG-29K Savaş Uçağı Düştü!

En iyi savaş uçakları klasmanında listenin ilk sıralarında yer alan Rus menşeili MİG-29K  model savaş uçağı Goa Bölge'sinde düştü. Haberi Hindistan Deniz Kuvvetleri açıkladı.

Hindistan Deniz Kuvvetleri'nin Rusya'dan satın aldığı MİG-29K model savaş uçağı, kalkıştan bir süre sonra düştü. Eğitim uçuşuna çıkan savaş uçağı pilotları Sheokhand ve Binbaşı Deepak Yadav'ın uçaktan atladığı belirtildi. Kazadan sonra iki pilotun da güvenli bir şekilde araçtan çıktıkları öğrenilirken uçağın boş alana düştüğü ve zarar gören herhangi bir insanın olduğu ifade edildi. 

KUŞ SÜRÜSÜ MOTORA ÇARPTI

Hindistan Deniz Kuvvetleri'ne ait MİG-29 model savaş uçağı, eğitim uçuşu sırasında Goa kıyılarında düştü. İki pilot uçaktan atlayarak hayatını kurtarırken, kuş sürüsünün sağ motora çarptığı ve motorun alev aldığı öğrenildi. Yerel haber kaynaklarına göre uçak, boş alana düştü ve herhangi bir zarar gören olmadı.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER