Moskova: Suriye'yi desteğe devam ediyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Putin arasında yapılacak İdlib zirvesi öncesi Putin'in sözcüsü Dmitriy Peskov açıklamalarda bulundu.

Moskova: Suriye'yi desteğe devam ediyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin'in sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Putin arasında 5 Mart'ta Moskova'da yapılacak görüşme öncesi Suriye rejimine olan desteklerini tekrarladı.

Peskov, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 “Rusya’nın tavrı değişmemiştir. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile heyetler arası görüşmelerde neyi dile getirdiyse biz bu tutumu izlemeye devam edeceğiz. Soçi anlaşmalarına bağlı kalarak Suriye toprak bütünlüğü ve Suriye yönetiminin BM tarafından terörist ilan edilen gruplara karşı verdiği mücadelesine destek vermeye devam edeceğiz. Bu bağlamda Türkiye ile yapılan iletişime de büyük önem vermekteyiz. İdlib bölgesiyle ilgili detaylar Vladimir Putin ile Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılacak görüşmeden sonra netleşecek. Şu anda tüm çalışmalar bu zirveye odaklı. Rusya hükümeti bilgileri askeri yetkililerimizden alıyor. Ayrıca Rusya’nın, Türk tarafına hava araçlarının güvenliğini sağlamayacağını ilan ettiğini hatırlatmak isterim.” 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER