New York Times gazetesinden skandal haberle ilgili açıklama!

New York Times gazetesi'nin, ABD'nin seyahat kısıtlamalarıyla ilgili haberinde Türkiye fotoğrafını kullanması tepki çekti. New York Times gazetesinin Twitter hesabından karışıklık yaşandığını ve fotoğrafın kaldırıldığı açıklandı.

New York Times gazetesinden skandal haberle ilgili açıklama!

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa'dan ABD'ye gelen tüm seyahatlerin cuma gecesinden itibaren 30 gün boyunca askıya alındığını duyurmuştu.

New York Times gazetesi, bu haberi listede olmayan Türkiye'den bir fotoğrafla verince tepki yağdı.

Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor

Haberin veriliş şekline tepki gösteren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Çin'de ortaya çıkıp Avrupa'dan dünyaya yayılan bir virüs.Virüsten korunmak için Avrupa'dan uçuşu yasaklayan bir ABD. Bu haberi, uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğraflarıyla veren Batı medyası. Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Karışıklık yaşandığını fark ettiğimizde fotoğrafı kaldırdık

New York Times gazetesinin Twitter hesabında yapılan paylaşımda, Kovid-19'un dünyanın çeşitli bölgelerindeki etkisini göstermek için içeriklerinin yanı sıra sitelerinde çıkan slaytların ekran görüntüsüne yer verilerek, "İstanbul imgesi dahil edilerek bir karışıklık yaşandığını fark ettiğimizde fotoğrafı kaldırdık." denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER