Oğlu Ağlamasın Diye Yaptırdı: Sosyal Medya İkiye Bölündü!

Japon bir anne, kendisi ortalarda olmadığı zaman çocuğunu sakinleştirsin diye karton maketini yaptırdı. Sosyal medyada bazı kullanıcılar bu yöntemi 'dahice' olarak nitelendirirken, bazıları da korkunç buldu.

Oğlu Ağlamasın Diye Yaptırdı: Sosyal Medya İkiye Bölündü!

Japonya’da yaşayan Fuki Sato adlı anne, işlerini yaparken veya ortalıkta görünmediği zamanlarda bir yaşındaki küçük oğlunun ağlamasına engel olmak için gerçek boyutlu karton maketlerini yaptırdı. Fuki maketlerden birinde ayakta dururken, bir diğerinde ise yerde otururken görülüyor.

MAKET BAŞARILI OLDU

Fuki’nin eşi tarafından sosyal medyada paylaşılan videolarda, maketin küçük çocuğu oyalamakta başarılı olduğu fark ediliyor. Bir anlığına annesini arayan ufaklık, mutfaktaki maketi fark edince oyun oynamaya devam ediyor, hatta gülücük saçıyor.

"20 DAKİKA BOYUNCA FARK ETMEDİ BİLE"

Fuki’nin eşi, “Annesi ortadan kaybolduğu anda oğlumuz ağlamaya başlıyor, bu çok zor. Bu yüzden ben de önlem olarak ‘gerçek boyutlu bir maket olsaydı ne olurdu’ diye düşündüm. Sonuç olarak ilk 20 dakika boyunca fark etmedi bile, maketler belki de ara sıra kullanmak için uygun olabilir” dedi.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Paylaşılan videolar 2 milyon kez izlenirken, sosyal medya ise maketler konusunda ikiye bölündü. Bir kullanıcı, maketler için “Bayan Sato çok korkutucu görünüyor” derken, bir diğeri de “Bu çok kötü. Annen orada, ona sarılmak istiyorsun ama sana soğuk soğuk bakıyor, hareketsiz ve sessiz. İğrenç. Umarım yaşlanıp kırılgan bir hale geldiğinde, bir bakımevindeyken belki sessiz bir maket adam onu ziyaret eder” ifadelerini kullandı.

Bazıları çiftin neden çocuk sahibi olduğunu bile sorgularken, bir kesim ise fikri ‘zekice ve yaratıcı’ diye niteledi.

Bir kullanıcı, “Keşke çocuklarım küçük olsaydı” derken, bir diğeri “Her odada bir tane isterdim” diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER