Olağan üstü hal ilan edilmişti: Kasırga 170 km hızla kıyıya doğru ilerliyor

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada Karayipler'de sınırlı etki gösteren Dorian kasırgasının güçlenerek iki gün içinde üçüncü kategori kasırgaya dönüşeceği ve Bahamalar'a ulaşacağı belirtildi. Kasırganın şu an itibariyle yaklaşık 170 km hıza ulaştığı ve 200 km hızı geçerek dördüncü kategoriye yükseleceği tahmin ediliyor.

Olağan üstü hal ilan edilmişti: Kasırga 170 km hızla kıyıya doğru ilerliyor

ABD Ulusal Kasırga Merkezi Dorina kasırgasının cumartesi günü kuzey Bahamalar'ın yakınından ya da üzerinden geçeceği ve pazar günü öğleden sonra ABD'nin Florida eyaletine ulaşacağı kaydediliyor. Florida Eyaleti Valisi Ron DeSantis fırtına nedeniyle eyalette olağanüstü hal ilan etmişti.

Trump ZİYARETİ ERTELEDİ

ABD Başkanı Donald Trump, Florida eyaletini vurması beklenen Dorian kasırgası nedeniyle Polonya ziyaretini iptal ettiğini ve kendisinin yerine yardımcısı Mike Pence'in bu ülkeye gideceğini açıkladı.

ABD Başkanı Trump söz konusu kararını, ABD Uzay Komutanlığının kuruluşu nedeniyle Beyaz Saray'ın bahçesinde düzenlenen basın toplantısında dile getirdi.

Trump, "Dorian kasırgasıyla ilgili hazırlık ve çalışmaları yakından takip edebilmek için burada kalmamın daha iyi olacağına karar verdim. Benim yerime (Polonya'ya) Başkan Yardımcısı Mike Pence gidecek." ifadelerini kullandı.

Trump ayrıca, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüştüğünü ve yakın bir gelecekte bu ülkeye bir ziyaret planlaması yapacaklarını dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER