Ölüm haberleri çıkan Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un hakkında flaş iddia!

Günlerdir hakkında öldüğü veya ameliyat olduğu yönünde haberler çıkan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un füze denemesi sırasında yaralandığı için ortalarda görünmediği öne sürüldü

Ölüm haberleri çıkan Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un hakkında flaş iddia!

Günlerdir ameliyat olduğu hatta öldüğü haberleri ile gündemi meşgul eden Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hakkında yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Eski İşçi Partisi yetkilisi Lee Jeong Ho, Güney Kore'deki bir gazeteye verdiği demeçte, Kim Jong-un 14 Nisan'da füze testlerine izin verecek kadar sağlıklı olduğunu belirterek, yokluğunu füze denemesi sırasında yaralanmasına bağladı.

Füze denemesi sırasında yaralandı

Jeong Ho ayrıca, Kim'in füze fırlatma sırasında yer aldığını hatırlatarak, test sonrası raporlarda ise olmadığını söyledi. Bu yokluğunun ise test sırasında yaralanmasına bağlı olduğuna işaret etti. Kuzey Kore medyası Kim'in sağlık durumu ile ilgili güncel bir bilgi hala sunmadı.

Amerikan medyası ise, geçirdiği bir ameliyat sonrası Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hayati tehlikesi bulunduğunu belirtiyor. Kuzey Kore lideri Kim hakkında son haftalarda sağlının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler çıkmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER