Papa'nın Irak ziyaretinde büyük skandal!

Katoliklerin dini lideri Papa'nın Irak ziyaretinin Erbil bölümünde büyük bir rezalet yaşandı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Papa şerefine bastırdığı pullardan birinde yer alan haritada Türkiye’nin doğusunun da Irak Kürt Bölgesi topraklarına dahil edildiği ortaya çıktı

Papa'nın Irak ziyaretinde büyük skandal!

Katolik hristiyanların lideri Papa Francesco'nun Irak ziyaretinin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bölümünde Erbil’den büyük bir rezalet yaşandı.

Bağdat’taki temaslarının ardından cumartesi günü Necef’te Iraklı Şiilerin lideri Büyük Ayetullah Ali Sistani ile bir araya gelen Papa, pazar günü de IKBY’nin başkenti Erbil’e geçmişti. 

Papa, Erbil'de IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ve dini temsilciler tarafından karşılanmıştı.

Hürriyet'teki habere göre; IKBY İletişim Bakanlığı, ziyaretin anısına 6 adet hatıra pulu bastırdı. Ancak pullardan birinde Türkiye’nin büyük tepkisini çekecek bir skandala imza atıldığı ortaya çıktı. 

Papa'nın figürünün yer aldığı pulun arka fonunda görülen haritaya, Türkiye’nin birçok doğu ve güneydoğu ili Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne dahil edilerek sözde ‘Büyük Kürdistan’ propagandası yapıldı. 

Vatikan Sözcüsü Matteo Bruni, Papa’nın pazartesi sona eren ziyaretini Irak’a ve halkına yönelik bir sevgi gösterisi olarak nitelemişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER