Paşinyan'ın zor anları: BBC sunucusunun 'İşgalcisiniz' sözlerine dondu kaldı!

Azerbaycan - Ermenistan arasındaki sıcak çatışmalar sürerken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, BBC'nin 'Hard Talk' programına konuk oldu. Paşinyan program boyunca sunucu John Fischer'ın soruları karşısında zor anlar yaşadı

Paşinyan'ın zor anları: BBC sunucusunun 'İşgalcisiniz' sözlerine dondu kaldı!

Azerbaycan - Ermenistan arasındaki sıcak çatışmalar sürerken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, BBC'nin 'Hard Talk' programına konuk oldu. Paşinyan program boyunca sunucu John Fischer'ın soruları karşısında zor anlar yaşadı.

Programda sürekli olarak "Dağlık Karabağ Ermenistan'a aittir" propagandasını yineleyen Paşinyan, BBC sunucusu Fischer'ın araya girerek "Uluslararası hukuka göre Ermenistan, 25 yıldan uzun süredir Karabağ ve çevresini işgal ediyor" ifadelerini kullanması üzerine ne cevap vereceğini bilemedi.

Cevap vermekten kaçındı

Fischer'ın "Uluslararası hukuka tekrar bakın" diyerek diretmesi üzerine de, "Böyle bir uluslararası hukuk yok" cümlesini kurarak kendini zor durumda bıraktı.

Programın sunucusu John Fischer, Paşinyan'a Ermenistan'ın hangi tavizlere hazır olduğunu ve Dağlık Karabağ ve çevresindeki bölgeleri terk edip etmeyeceklerini sordu. Paşinyan'ın cevabı ise şoke etti. Başbakan cevap vermekten kaçınarak bu konuyla ilgili uzun müzakerelerin sürdüğünü ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER