Paşinyan uçtu: Türkleri durdurmazsanız Viyana kapılarına gelirler

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ordusu karşısında zor durumda kalınca Avrupa'dan destek almak için inanılmaz yalanlar ortaya attı

Paşinyan uçtu: Türkleri durdurmazsanız Viyana kapılarına gelirler

Avrupa'nın desteğini almak için her yola başvuran Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, yine saçma iddialar ortaya attı.

Almanya'nın Bild gazetesine demeç veren Paşinyan'ın yalan iddiaları şöyle:

- Bölgemizdeki sorunların uluslararası alanda yeterince ilgi gördüğünü düşünüyorum. Türkiye, Suriye'den savaşçıları bu bölgeye getirdi, Türk ordusu da bu sürece dahil oldu. 

- Türkiye, Türk imparatorluğunun yeniden canlanması için emperyalist politika güdüyor. Bu, Türkiye’nin bu bölgelerde yaptığı gibi, Akdeniz, Orta Doğu ve Libya’daki diğer faaliyetleri de kapsıyor. 

- 100 yıl sonra Türkiye’nin 1915’te Türkiye’de meydana gelen Ermeni soykırımını sürdürmek için Güney Kafkasya bölgesine döndüğüne inanıyorum.

- Sorun, Güney Kafkasya’daki Ermenilerin Türkiye’nin kuzeye, güneydoğuya ve doğuya yayılmasının önündeki son engel olmasıdır. Çünkü Türkiye’nin emperyalist politikası Güney Kafkasya’dan çok daha uzağa uzanıyor. 

- Türkiye’nin Akdeniz, Libya, Orta Doğu ve Irak ve Suriye’deki eylemlerine bakalım. Benim görüşüme göre Dağlık Karabağ ve Ermenistan şu anda bir medeniyet cephesi. Ve uluslararası toplum bu gerçeğe uygun şekilde tepki vermezse, Türkiye’nin Viyana yakınlarında olması beklenmelidir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER