Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na KKTC'den destek!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki teröristlerce üs olarak kullanılan bölgelere yönelik başlattığı "Pençe-Kılıç Hava Harekatı"na Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden destek geldi. KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, "Ana vatanımız Türkiye'nin, hudut güvenliğini sağlamak ve terörü kaynağında yok etmek maksadıyla başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekatı'nın hedefine ulaşmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na KKTC'den destek!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki teröristlerce üs olarak kullanılan bölgelere yönelik başlattığı "Pençe-Kılıç Hava Harekatı"na desteğini bildirdi.

AA'da yer alan habere göre, Ertuğruloğlu, yayımladığı mesajda, "Ana vatanımız Türkiye'nin, hudut güvenliğini sağlamak ve terörü kaynağında yok etmek maksadıyla başlattığı Pençe Kılıç Hava Harekatı'nın hedefine ulaşmasını, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin muzaffer olmasını yürekten temenni ediyorum." ifadesine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER