PKK/YPG ile işbirliği yaptıklarını utanmadan açık açık söylediler: ABD'den flaş Erdoğan açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyine yeni operasyon sinyali vermesinin ardından telaşa kapılan ABD'den yeni bir açıklama daha geldi

PKK/YPG ile işbirliği yaptıklarını utanmadan açık açık söylediler: ABD'den flaş Erdoğan açıklaması

ABD, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD/YPG ile işbirliği yaptığını bir kez daha açık açık itiraf etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyine operasyon sinyali vermesinin ardından peş peşe gelen açıklamalara bir yenisi daha eklendi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Orta Doğu İlişkilerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Barbara Leaf, Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nde yaptığı konuşmada  “Türkiye hükümetine en üst seviyeden, 2019 yılının Ekim ayında imzalanan ve Suriye’nin kuzeyine yönelik askeri operasyon yapılmamasını belirten anlaşmaya saygı göstermesini bekliyoruz. Biz onlara bu konuda baskı yapıyoruz” dedi.

Leaf ayrıca, "Olası bir askeri operasyon bölgede yaşayanlar için bir felaket olur ve ABD önderliğindeki koalisyonun Suriye’de IŞİD’le mücadelesine de zarar verir” diye konuştu. Leaf’in bahsettiği koalisyon terör örgütü PKK/PYD/YPG'den oluşuyor. Böylece ABD, terör örgütü ile işbirliği içinde olduğunu bir kez daha itiraf etmiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER