Putin Türkiye'yi suçladı: 'Türk askerleri sınır dışına çıkmamalıydı!'

33 şehit verdiğimiz saldırının ardından Kremlin'den Türkiye'yi suçlayıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Türk askerleri gözlem noktalarından dışarı çıkmamalıydı. Rusya gözlem noktasındaki askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptı" dedi

Putin Türkiye'yi suçladı: 'Türk askerleri sınır dışına çıkmamalıydı!'

Türkiye’yi yasa boğan İdlib’deki saldırıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. 33 askerimizin şehit edildiği saldırının ardından Moskova’dan yapılan ilk açıklamada, Türk askerinin bulunduğu alanda Rusya tarafından operasyon yapılmadığı belirtilerek Esad rejimi sorumlu tutuldu.

'Rusya mümkün olan her şeyi yaptı'

Bu açıklamadan yalnızca dakikalar sonra Rusya Donanması’na bağlı Karadeniz Filosu, Kalibr seyir füzeleri yüklü iki savaş gemisinin Suriye kıyılarına doğru yola çıktığını duyurdu.

Rusya’nın Türkiye’yi suçladığı ifadeler ise Reuters tarafından son dakika olarak duyuruldu. Kremlin’den yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Güvenlik Konseyi’yle yaptığı toplantıda, “Türk askerleri gözlem noktasından dışarı çıkmamalıydı. Rusya gözlem noktasındaki askerlerin güvenliği için mümkün olan her şeyi yaptı” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında ise, “Türkiye’nin ülkede bulunan Rus vatandaşları ve diplomatik temsilcilikleri korumak için her şeyi yapacağını umuyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
emre emre
emre emre - 7 ay Önce

ulan putin senin kalbini elimle sökmek istiyorum!!!!!!!!!!!!

Ankaralı
Ankaralı - 7 ay Önce

Gündüz saldırsaydınız o uçaklarınız enkaz olurdu. Üstelik bu askerlerin hiçbiri saldırı durumda değildi. Hain sizi. Amerika ya zorla biti yaklaştıracaksınız.

SIRADAKİ HABER