Rumlar, Türkiye'ye karşı Rus liderden yardım istedi: Putin bakın ne cevap verdi?

Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in Türkiye'ye karyı Rus Devlet Başkanı Vlademir Putin'den yardım istediği belirtildi

Rumlar, Türkiye'ye karşı Rus liderden yardım istedi: Putin bakın ne cevap verdi?

Kıbrıs'ta flaş bir gelişme yaşandı. Kıbrıs Rum Kesimi Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis'in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüği belirtildi.

Görüşmede, Anastasiadis'in Putin'den Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki ilerleyişinin durdurulması ve Kapalı Maraş bölgesinin açılmaması için yardım istediği öğrenildi.

Rum yönetimi lideri Anastasiadis, sismik araştırma gemisi Barbaros Hayrettin Paşa gemisinin çalışmalarının da engellenmesini 

Putin'in Doğu Akdeniz'deki krizin yatıştırılması için Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanla görüşeceğini söyleyen Kusios, "Putin bu konuda söz verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düşüncelerimizi ileteceğini söyledi" dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 21:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
memet
memet - 12 ay Önce

tarih tekrarlarla doludur. Büyük Türk Milleti kıbrıslı türk evlatlarını rum kasaplarının zülmünde kurtarırken ruslar sıcak denizlere inmek için rumlara destek vermişti. Fakat bugün türk milleti buna izin vermeyecek.

SIRADAKİ HABER