Rusya'dan tahıl koridoru için yeşil ışık: Görüşmeye hazırız

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, hububat krizi patlak verdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, hububat konusunda açıklamalarda bulunarak, "Ukrayna ve Türkiye ile tahıl konusunda görüşmeye hazırız" ifadelerini kullandı. Lavrov, görüşmenin gerçekleştirileceği zamanın ise belirsiz olduğunu söyledi.

Rusya'dan tahıl koridoru için yeşil ışık: Görüşmeye hazırız

Rusya-Ukrayna savaşı uzunca bir süredir devam ederken hububat krizi tüm dünyayı olumsuz yönde etkiledi. Türkiye öncülüğünde 'tahıl koridoru' planı ile belli bir aşamaya gelinmişti.

RUSYA'DAN YEŞİL IŞIK

Türkiye'nin diplomatik girişimleri sürerken Rusya;'dan güzel bir haber geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yaptığı açıklamada, "Ukrayna ve Türkiye ile tahıl konusunda görüşmeye hazırız" dedi.

GÖRÜŞME ZAMANI BELİRSİZ

G20 Dışişleri Bakanları Zirvesi kapsamında Endonezya'ya giden Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov küresel tahıl krizinin çözümüne ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Lavrov bunu görüşmeye hazır olduklarını belirtti.

Lavrov, Rusya, Ukrayna ve Türkiye arasında bu görüşmelerin ne zaman gerçekleşeceğinin ise belirsiz olduğunu söyledi.

DİKKAT ÇEKEN TÜRKİYE DETAYI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov tahıl krizinin çözümüne ilişkin, "Ukrayna ve Türkiye ile tahıl konusunda görüşmeye hazırız" açıklamalarında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2022, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER