Rusya saldırıyor, 3 başbakan bombaların yağdığı Kiev'e gidiyor

Rusya'nın Ukrayna'nın başkenti Kiev'e bombardımanı devam ederken, 3 Avrupa ülkesinden flaş bir hamle geldi. Polonla, Çekya ve Slovenya başbakanları bugün Kiev'e gidiyor

Rusya saldırıyor, 3 başbakan bombaların yağdığı Kiev'e gidiyor

Rusya, gece Ukrayna'nın başkenti Kiev'i bombalamayı sürdürdü. Kiev'de bu sabaha karşı gerçekleştirilen Rus saldırılarında iki kişi öldü. Sirenlerin çalmasını bir dizi patlamanın takip ettiği şehirde, Rusların ateşlediği bir top mermisi Podolskiy semtindeki bir apartmanı vurdu.

10 katlı bir apartman alev topuna dönerken, farklı semtlerde de benzer saldırılar olduğu bildiriliyor. Vurulan binaların enkazında iki kişinin cesedine ulaşıldı, ekipler 35 yaralıyı kurtardı.

Kiev merkezindeki Lukyanivska metro istasyonu da hasar gördü. Hasar nedeniyle istasyon kapatıldı.

Bombardıman sürerken, Polonya, Çekya ve Slovenya başbakanlarının bugün Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gidiyor. Çekya Başbakanı Petr Fiala, iki mevkidaşıyla birlikte Avrupa Birliği'ni temsilen Kiev'i ziyaret edeceklerini açıkladı.

Üç ülkenin başbakanı, Ukrayna lideri Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelecek.

Ziyaret, 24 Şubat'ta başlayan işgalden bu yana Kiev'e yapılan en üst düzey seyahat anlamına geliyor.

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Petr Fiala, kendisiyle birlikte Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, yardımcısı Jarosław Kaczyński ve Slovenya Başbakanı Janez Janša'nın bugün Kiev'de olacaklarını ifade etti.

Çekya Başbakanı, ziyaretin Avrupa Konseyi Başkanı Charles ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen tarafından organize edildiğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER