Sinekler Yüzünden Başına Gelmeyen Kalmadı!

Parkurda yürüyüş yapan kadının yüzüne gelen sinekler nedeniyle başına gelmeyen kalmadı. 1 ay sonra gözü tahriş olan kadın, yakından incelediğinde gözünde solucanlar olduğunu fark ederek soluğu doktorda aldı...

Sinekler Yüzünden Başına Gelmeyen Kalmadı!

68 yaşındaki kadın, Kaliforniya'da sahile yakın bir parkurda yürüyüş yaparken yüzüne sinekler geldi. Ardından sinekleri suratından attı, ağzından tükürdü. Bu olaydan 1 ay sonra sağ gözü tahriş oldu.

SOLUĞU DOKTORDA ALDI

Gözünü musluk suyuyla temizlediğinde yarım santim uzunluğunda şeffaf yuvarlak bir solucan olduğunu fark etti. Şoke olan kadın ilk solucanı çıkardıktan sonra gözünü daha yakından inceleyerek ikinci bir solucanı bulup çıkardı. Ertesi gün üçüncü solucanı daha fark etmesinin ardından bir göz doktoruna başvurdu.

SİNEKLERLE TAŞINIYOR

Araştırmacıların örneği analiz etmesinin sonucunda gözündeki şeyin Thelazia gulosa adı verilen bir solucan türü olduğu belirlendi. Kadına antibiyotik merhem yazılmasına rağmen her iki gözde de tahriş sorunu devam etti. Başka bir doktora giden kadının gözünden dördüncü solucan da çıkarıldı, ardından tedaviye başlandı. Bu parazitlerin tipik olarak sığırlarda bulunduğu ve belirli sinek türleri tarafından taşındığı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER