Süpermarket Zincirinden Flaş Karar: Yüzlerce Kişi İşten Çıkarılacak!

Süpermarket zinci Sainsbury's, 2016 yılında satın aldığı Argos'la departmanları birleştirerek işten çıkarma kararı aldığını duyurdu

Süpermarket Zincirinden Flaş Karar: Yüzlerce Kişi İşten Çıkarılacak!

Süpermarket zinci Sainsbury's, 2016 yılında satın aldığı Argos'la departmanları birleştirerek işten çıkarma kararı aldığını duyurdu.

Birleşik Krallık'ın ikinci büyük süper marketi olan Sainsbury's, yüzlerce işçi çıkartacağını açıkladı. Dev süpermarket zinciri kesintilerin büyük ölçüde 2016'da satın aldığı Argos'un satın alınmasından dolayı, işletme entegrasyonundan kaynaklandığını belirtti.

178 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

Sainsbury's'te toplamda 178 bin kişi çalışıyor. Süpermarkette ticari, perakende, finans, teknoloji, insan kaynakları gibi departmanların Argos'a ve Sainsbury's'e daha da entegre etme planları olduğu belirtildi.

KAÇ KİŞİNİN ÇIKARILACAĞI AÇIKLANMADI

Mart ayından beri üst düzey konumundaki çalışan sayısı 5'te bir düzeyinde azalmıştı. Daha önceden de şirket, 500 milyon sterlinlik bir tasarruf planı olduğunu açıklamıştı. Şirket tam olarak kaç kişinin işini kaybedeceğini söylemeyi reddetti ancak tahminler yüzlerce kişinin işten çıkarılacağı yönünde.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER