Suriye'den flaş Türkiye açıklaması: Önümüzdeki tek engel bu!

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Türkiye'nin verdiği sözleri yerine getirmemesinin Suriye'deki barış sürecinin önündeki tek engel olduğunu iddia etti

Suriye'den flaş Türkiye açıklaması: Önümüzdeki tek engel bu!

Türkiye, Suriye ile görüşüyor mu? Reuters’a konuşan kaynaklar, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın son birkaç hafta içinde Şam'da Suriyeli mevkidaşı Ali Memluk ile çok sayıda görüşme gerçekleştirdiğini ileri sürmüştü.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, BM Genel Kurulu toplantısı için gittiği New York'ta Rus haber ajansı Sputnik'e konuştu.

Mikdad, Suriye krizinin çözümüne ilişkin Astana Platformu kapsamında Türkiye'nin verdiği sözleri tutmasını istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Türk tarafından Astana sürecinde anlaşmaya varılan sözleri yerine getirme konusunda daha fazla ciddiyet bekliyoruz. Şu anda önümüzdeki tek engel bu. Ancak Rus ve İranlı dostlarımızın çabalarının doğru yönde ilerlediğine inanıyoruz. Astana süreci sahada başarıya ulaşacak tek çözüm yolu. New York'taki BM toplantıları kapsamında Suriye ve Türkiye arasında herhangi bir temas olmadı."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER