Tayland'da koronavirüs nedeniyle ilk ölüm!

Tayland'da ölümcül koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Ülkede tanı koyulan kişi sayısı ise 42 olarak açıklandı.

Tayland'da koronavirüs nedeniyle ilk ölüm!

Bangkok Post'un haberine göre yetkililer, Covid-19 adı verilen virüsü taşıyan 35 yaşındaki bir hastanın hayatını kaybetmesiyle ülkede ilk ölüm vakasının kaydedildiğini açıkladı.

Dang humması ve koronavirüs

Hastalık Kontrol Dairesi Genel Müdürü Suwannachai Wattanayingcharoenchai, dang humması nedeniyle hastaneye yatırılan daha sonra aynı zamanda Covid-19 taşıdığı da tespit edilen erkek hastanın yaşamını yitirdiğini belirtti.

Suwannachai, perakende sektöründe çalışan hastanın, koronavirüs tanısı konulmasının ardından sevk edildiği Bamrasnardura Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsünde çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybettiğini bildirdi.

Virüsün bulaştığı kişi sayısı 86 bin 900'ü geçti

Ülkede şimdiye kadar 42 kişide Covid-19 tespit edildi. İlk olarak Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da tespit edilen koronavirüs nedeniyle dünya genelinde, 2 bin 872'i Çin'de olmak üzere toplam 2 bin 980 kişi yaşamını yitirirken, virüsün bulaştığı kişi sayısı 86 bin 900'ü geçti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2020, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER