TBMM Başkanı Şentop'a Türkmenistan'da devlet nişanı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Türkmenistan'a gitti. Şentop'a Aşkabat'ta devlet nişanı verildi.

TBMM Başkanı Şentop'a Türkmenistan'da devlet nişanı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'a Türkmenistan  Ulusal Konseyi Halk Maslahatı Başkanı, eski Türkmenistan Cumhurbaşkanı Kurbankulu Berdimuhamedov tarafından 'Devlet Nişanı ' takdim edildi. Şentop, 'Bu nişanı, Türkiye ve Türkmenistan arasında güçlenen ilişkilerin somut bir tezahürü olarak kabul ediyorum' dedi.

İLİŞKİLERİN GELİŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLAMASI AMACIYLA VERİLİYOR

İlk defa bir meclis başkanına takdim edilen nişan, Türkmenistan ile diğer devletler ve uluslararası kuruluşlar arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine yapılan katkı dolayısıyla veriliyor.

ŞENTOP DUYGULARINI PAYLAŞTI

TBMM Başkanı Mustafa  Şentop, verilen nişan dolayısıyla Kurbankulu Berdimuhamedov ve Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov'a teşekkür ederek, şunları kaydetti:

"Bu nişanı, Türkiye ve Türkmenistan arasında güçlenen ilişkilerin somut bir tezahürü olarak kabul ediyorum. Bu teveccühün bir teşekkürü olarak Türkiye ve Türkmenistan ilişkilerinin daha da geliştirilmesi ve kardeşliğin ilelebet devamı için daha da büyük bir gayretle çalışacağım."


Berdimuhamedov, temaslarda bulunmak üzere Aşkabat'ı ziyaret eden Şentop'a "Bağımsız Türkmenistan'a Büyük Sevgisi İçin" Devlet Nişanı'nı takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2022, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER