TDT Genel Sekreterinin Özbekistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü tebrik mesajı

Türk Devletleri Teşkilatı ve şahsım adına Özbekistan Hükümetini ve kardeş halkını ülkenin Bağımsızlık Günü münasebetiyle yürekten kutluyorum.

TDT Genel Sekreterinin Özbekistan Cumhuriyeti’nin Bağımsızlık Günü tebrik mesajı

Özbekistan Cumhuriyeti'nin 31 Ağustos 1991'de bağımsızlığını ilan etmesiyle birlikte, geleceğe her zaman büyük bir umut ve güvenle bakan, sabırla tüm zorlukların üstesinden gelen Özbek halkı, kutsal ülküsünü gerçekleştirmiştir.

Son yıllarda, Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in güçlü ve dirayetli liderliğindeki ileri reform süreci, pragmatik ve proaktif dış politika, Yeni Özbekistan'ın önemli siyasi, sosyal ve ekonomik kalkınma elde etmesine ve dünya ülkeleri ve çok taraflı yapılarla stratejik ortaklık düzeyini kısa zamanda önemli ölçüde yükseltmesine imkan sağlamıştır.

Bugün, kapsamlı reformların yeni bir aşamasında, Özbekistan’ın 2022-2026 için yeni Kalkınma Stratejisi doğrultusunda insan hak ve özgürlüklerinin sağlanmasını ön plana çıkarmak için elde edilen başarıların konsolidasyonu ile temel reformları derinleştirmek üzere "Üçüncü Rönesans" ruhuyla yeni atılımlara odaklandığına tanık olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Özbekistan'ın Türk Dünyasının ortak çıkarlarını başarılı bir şekilde geliştirme ve ortak hedeflerini ilerletme, çok yönlü etkileşimi güçlendirme ve Teşkilatın işbirliği gündemini zenginleştirme konusundaki güçlü çaba ve katkıları büyük takdirle karşılanmaktadır.

Bu vesileyle kardeş Özbekistan halkına başarı ve refah ve esenlik dileklerimi sunuyorum.

Mustaqillik bayramingiz muborak bo’lsin!

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2022, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER