The Telegraph: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sabrının tükendiği açık

İngiliz gazetesi The Telegraph, Türkiye'nin sınır kapılarını açmasının ardından Avrupa'nın yeni bir göç krizi ile karşı karşıya kaldığını belirterek, yazısında 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sabrının tükendiği açık' ifadelerini kullandı.

The Telegraph: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sabrının tükendiği açık

Esad rejiminin İdlib'de Türk askerini hedef alması sonrası Ankara, mültecilere sınır kapılarını açtı. Bunun üzerine The Telegraph gazetesi, "Avrupa'nın sınırlarında yenilenen kriz" başlıklı bir yazı yayınladı.

Erdoğan'ın sabrı tükendi

Gazete, Türkiye'nin sınırları açması ve Batı'ya doğru gidişleri teşvik etmesiyle Avrupa'nın, Suriye kaynaklı yeni bir göç kriziyle karşı karşıya kaldığını söyledi. Haberde, "Göç dalgasına engel olmak için daha önce AB'yle bir anlaşmaya varan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, sabrının tükendiği açık." ifadelerine yer verildi.

Avrupa, Erdoğan'ın tehditlerine karşı korumasız

Financial Times, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yle yaptığı göç anlaşmasının "çökmenin eşiğinde olduğunu" yazdı. Gazete, Ankara'daki yetkililerin uzun süredir Avrupalıları, vize serbestisi konusundaki vaatlerini yerine getirmemekle suçladığını belirtti.

Ayrıca, AB'nin Türkiye ile göç anlaşmasında bir gelişme kaydedememesinin, Avrupa'yı, Erdoğan'ın tehditleriyle yüzleşirken korunmasız bıraktığına dikkat çekildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER