Timsahın gözyaşları! Teröristleri silahlandırıp, eğiten ABD, 2 şehidimiz için Türkiye'ye başsağlığı diledi!

ABD, Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG'li teröristlerin iki polisimizi şehit etmesi üzerine açıklama yaparak başsağlığı diledi. Ancak o teröristleri eğiten, silahlandıran ve koruyan da ABD.

Timsahın gözyaşları! Teröristleri silahlandırıp, eğiten ABD, 2 şehidimiz için Türkiye'ye başsağlığı diledi!

ABD, tüm uyarılara rağmen Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG'li teröristleri silahlandırıp, koruyor. Ayrıca teröristlere uzun süredir askeri eğitim de veriyor.

Amerikan ordusu 2021 başından bu yana 880 PKK/YPG’li teröriste eğitim verdi. Aynı dönemde silah ve lojistik malzeme yüklü 1020 tır da Amerikalılar tarafından terör örgütüne teslim edildi.

İşte o teröristler, Suriye’nin Mera kasabasında PKK/YPG’li teröristler tarafından devriye görevini yapan polis özel harekat timinin bulunduğu zırhlı araca roketli saldırı düzenlendi.

Saldırıda Suriye Görev Gücünde görevli Gaziantep Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü personeli Cihat Şahin ve Fatih Doğan şehit olurken, 2 polis ise yaralandı.

ABD bu kez de Türkiye'ye başsağlığı mesajı diledi. 

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, günlük basın brifinginde terör örgütü YPG/PKK tarafından Türkiye'ye yönelik saldırıları değerlendirdi.

Price, YPG/PKK'nın adını zikretmeden "NATO müttefikimiz Türkiye'ye sınır ötesinden yapılan saldırıları kınıyoruz. Suriye'de öldürülen iki Türk polisinin ailelerine de başsağlığı diliyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD'li sözcü, "Ateşkes bölgelerine tüm tarafların riayet etmesi, Suriye'de istikrarın güçlendirilmesi ve siyasi çözüm için çalışılması önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

Price, "Türkiye bizim önemli bir NATO müttefikimiz ve terörle mücadeleden Suriye'de çatışmanın sona erdirilmesine kadar birçok alanda ortak çıkarlarımız var. Suriye politikası konusunda Ankara ile yakın istişare halinde olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER