Trump'ın azledilmesi gündemde! Biden: Bu bir kalkışmadır!

Dünya nefesini tuttu, ABD'deki gelişmeleri endişe içinde izliyor. Seçilmiş başkan Joe Biden, "Yapılan protesto değil, kalkışmadır" dermken, Trump'ın görevden azledilmesinin de gündemde olduğu belirtildi

Trump'ın azledilmesi gündemde! Biden: Bu bir kalkışmadır!

ABD'de Trump yanlılarının senatoyu basmasının ardından gelişmeler endişe içinde takip edilirken, taraftarlarını sokağa döken ve yaptığı konuşmayla fitili ateşleyen Başkan Donald Trump için de tehlike çanları çalıyor.

ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, Washington'da yaşananların gerçek Amerika'yı yansıtmadığını belirtti ve "Yapılan protesto değildir. Bir kalkışmadır. Bu kesinlikle kaostur. Ayrılıkçılığa bile girer" dedi.

Joe Biden, Başkan Trump'a çağrı yaparak, "Ulusal televizyona çık ve yemini tut. Anayasa'yı savun" ifadelerini kullandı.

Kongre binasının işgal edilmesi, görevi 20 Ocak'ta seçilmiş başkan Biden'a devretmesi gereken Donald Trump'la ilgili görevden alınması tartışmalarını tekrar gündeme getirdi.

New York'tan Temsilciler Meclisi'ne giren Hakeem Jeffries, ABC News'e verdiği demeçte, "Tüm seçenekler masada" derken,
Massachusetts'in Temsilciler Meclisi üyesi Ayanna Pressley de "Donald Trump, Temsilciler Meclisi tarafından derhal azledilmeli ve Kongre tekrar toplanır toplanmaz ABD tarafından görevden alınmalı" diye konuştu.

Demokrat Temsilciler Meclisi Üyesi Ilhan Omar da  "Onun görevde kalmasına izin veremeyiz. Bu, Cumhuriyetimizi koruma meselesidir ve yeminimizi yerine getirmeliyiz" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER