Trump'ın elindeki koronovirüs kağıdında Türkiye detayı dikkat çekti

Amerika Başkanı Donald Trump basın toplantısı düzenleyerek ABD'nin koronavirüse karşı aldığı önlemleri duyurdu. Basın toplantısında konuşan Trump'ın elinde tuttuğu koronavirüse karşı mücadeleye en hazır ülkeler arasında Türkiye detayı dikkat çekti

Trump'ın elindeki koronovirüs kağıdında Türkiye detayı dikkat çekti

Amerika Başkanı Donald Trump basın toplantısı düzenleyerek ABD'nin koronavirüse karşı aldığı önlemleri duyurdu. Basın toplantısında konuşan Trump'ın elinde tuttuğu kağıtta, koronavirüse karşı mücadeleye en hazır ülkeler arasında Türkiye detayı dikkat çekti. Trump'ın elindeki kağıda göre Türkiye, koronavirüse karşı iyi hazırlanan ülkeler arasında.

'ABD halkı için risk az'

Trump düzenlediği basın toplantısında önceliklerinin ABD halkının güvenliği olduğunu belirterek, "Bu hastalığın ABD'ye gelmesi durumunda yapılması gereken her şeyi yaparız ancak ABD halkı için risk oldukça az" ifadelerini kullandı.

Demokratlar bütçeyi beğenmedi

Koronavirüs için kongreden 2.5 milyar dolar fon istediklerini belirten Trump, bunun yeterli olduğunu belirterek demokratların bütçeyi az bulduğunu söyledi. Trump, "Onlar daha çok para istiyor. Biz yeterli olduğunu düşünüyoruz.  Ancak demokratlar bundan daha fazlasını istiyor. Ne kadar harcanması gerekiyorsa o kadar harcarız. Umarım o kadar para harcamak zorunda kalmayız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER