Trump'tan bomba açıklama: Koronaya karşı Hidroksiklorokin içiyorum!

ABD Başkanı Donald Trump, düyayı şaşkınla çeviren bir açıklama yaptı ve koronavirüse karşı sıtma ilacı kullandığını söyledi

Trump'tan bomba açıklama: Koronaya karşı Hidroksiklorokin içiyorum!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, dünyayı şaşkına çeviren açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. 

Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenleyen Trump, koronavirüse karşı vücudun savunma mekanizmasını kuvvetlendirdiği iddia edilen sıtma ilacını birkaç haftadır kullandığını söyledi.

Amerikan Ulusal Gıda ve İlaç Ofisi’nin “tehlikeli ve koronavirüse karşı işe yaradığı kesin değil. Kalp ritmi problemlerine neden olabilir” diyerek Nisan ayından beri uyarılarda bulunduğu hidroksiklorokin isimli ilacı kullandığını söyleyen Trump, şöyle konuştu:

- Bu ilacı ne kadar insanın aldığını bilseniz şaşarsınız… Hastanelerde salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarının birçoğu bu ilacı alıyor.

- Ben de bu ilacı alıyorum. Ben de hidroksiklorokin kullanıyorum. Evet şu anda alıyorum, birkaç hafta önce almaya başladım ve o zamandan beri alıyorum. 

- Çünkü bu iyi bir şey ve hakkında iyi şeyler duydum. Her gün bir hap alıyorum.

ABD Başkanı Donald Trump’ın bu ilacı övmek ve öne çıkarmak için çalışanlarına baskı yaptığına dair iddialar önceki gün uluslararası kamuoyunun gündemine gelmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER