Trump ve Biden'dan canlı yayında inanılmaz sözler: Putin'in köpeği, palyaço! Oğlu kokain kullanıyor!

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi iki başkan adayı televizyon canlı yayınında karşı karşıya geldi. Yayında adayların birbirlerine ettikleri inanılmaz hakaretler ön plana çıktı

Trump ve Biden'dan canlı yayında inanılmaz sözler: Putin'in köpeği, palyaço! Oğlu kokain kullanıyor!

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi ABD Başkanı Donald Trump (74)  ile Barack Obama döneminin Başkan Yardımcısı ve Demokratların adayı Joe Biden (77) kozlarını kamuoyunun karşısında paylaştı.

Fox News haber kanalından Chris Wallace’ın moteratörlüğündeki programda adaylar birbirlerine ağır laflar etti.

Programda Wallace, Trump’a ırkçı beyazlar ve militan gruplar hakkında bir çağrıda bulunup bulunmayacağını sorunca, ABD Başkanı  “Solcular şiddetin sorumlusu. Ben elimden ne geliyorsa yaparım” cevabını verdi. Wallace’ın “O zaman yapın efendim” yanıtına Biden da, “O zaman yap ve söyle” ifadesini kullandı.

Trump bu tepki karşısında, “Onlara ne dememi istersiniz? Bana isim verin” derken diğer aday Biden da beyazların üyesi olduğu silahlı bir aşırı sağcı örgüt olan Proud Boys’un adını söyledi.

Trump, “Proud Boys, geri çekilin ve hazırda bekleyin. Fakat size bir şey söyleyeyim bence ANTIFA (faşizm karşıtları için kullanılan isim) konusunda bir şey yapmak gerek” dedi.

Tartışmadan öne çıkan bölümler şöyle:

- Biden 2015'te kanser hastalığı nedeniyle ölen oğlu Beau hakkında konuşurken Trump araya girdi. Trump, Biden'ın diğer oğlu Hunter'in kokain kullandığı haberlerini hatırlattı. Biden bunun üzerine "Benim oğlumun da birçok ABD’li gibi bağımlılığı var. Ve bu bağımlılığı ile mücadele ettiği için onunla gurur  duyuyorum” dedi. 

- Biden, Trump'a "Palyaço, ırkçı, Putin'in köpeği. Sen en kötü ABD başkanısın" dedi.

- Trump, Biden'a "Sende en ufak bir zekilik yok. Akıllı kelimesini kullanma" diye seslendi.

Tartışma ekonomi ve dünya politikaları da görüşüldü.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER