Türk bayrağını yırtmıştı: Irkçı Yunan vekil göçmen avına çıktı!

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos, Türkiye sınırına gitti; silahlı gruplar ve güvenlik güçleriyle fotoğraf çektirdi. Mülteci avlayanlar için "gerçek Yunan" nitelendirmesi yapan Lagos, tüm Yunanlıların sınırda devriye gezmesi gerektiğini söyledi.

Türk bayrağını yırtmıştı: Irkçı Yunan vekil göçmen avına çıktı!

Geceyi, saat 00.40'ta geldiği Meriç Nehri kıyısında geçiren Ioannis Lagos, sınırı korumak için bölgede olan silahlı gruplar ve güvenlik güçleriyle fotoğraf çektirdi.

AP'nin ırkçı vekili, ülkesinin sınırına dayanan göçmenleri "yasa dışı cihatçılar" şeklinde tanımlarken, bunların yakalanarak Yunan yetkililere teslim edilmesi için bölgede olduğunu söyledi.

'Mülteci avlayanlar gerçek Yunan' dedi

Milislere ve askerlere yardım eden Lagos, Türkiye sınırında devriye gezen Yunan güvenlik güçlerine de destek çağrısında bulundu. Bir radyoya açıklamalarda bulunan Ioannis Lagos, milisler arasında şimdiye kadar eşi benzeri görülmemiş bir atmosferin olduğunu belirtti. Mülteci avlayanlar için "gerçek Yunan" nitelendirmesi yapan Lagos, tüm Yunanlıların sınırda devriye gezmesi gerektiğini söyledi.

Göçmenlerin sınırda bekleyişleri sürüyor

Başta İstanbul olmak üzere, Anadolu'nun pek çok kentinden Edirne'ye gelen sığınmacılar, Yunanistan'la kara sınırının olduğu Karaağaç Mahallesi'ndeki Pazarkule Sınır Kapısı önünde toplandı. Avrupa'ya geçmek isteyen göçmenlerin bekleyişleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2020, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER