Türk SİHA'larının başarısı İsviçre basınında! Herkes Türk mucizesi silahları istiyor

Türk SİHA'ları bu kez İsviçre'de gündem oldu. İsviçre televizyonunda yayınlanan haberde, "Türkiye'nin SİHA'ları hedefleri tam isabetle vuruyor" denildi. Çatışma bölgelerinde başarıları "Herkes Türk mucizesi silahları istiyor" sözleriyle vurgulandı.

Türk SİHA'larının başarısı İsviçre basınında! Herkes Türk mucizesi silahları istiyor

Türk yapımı Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) dünyanın yakın takibinde. İsviçre televizyonu SRF'de yayınlanan haberde SİHA'ların başarılarından övgüyle bahsedildi. Haberde "Hedeflerini tam isabetle vuruyor" ifadelerine yer verildi. TRT haberine göre, son olarak Avrupa Birliği ve NATO üyesi Polonya'ya yapılan ihraçla adından söz ettiren Türk SİHA'ları, Avrupa'nın gündeminde yer almaya devam ediyor.

TÜRK SİHA'LARINA ÖVGÜ 

İsviçre Televizyonu'nda yer alan bir haberde, Türk SİHA'larına dikkat çekildi."Efektif ve hedeflerini tam isabetle vuruyor" sözleriyle başlayan haberde, Polonya'ya satışı yapılan 24 adet SİHA'dan bahsedildi. Türkiye'nin modern askeri teknolojisiyle dünyanın en büyük İHA/SİHA güçlerinden biri olma yolunda kararlılıkla ilerlediği vurgulandı.

BÖLGEDE ETKİN GÜÇ

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar ve ekibinin başarılarına da haberde yer verildi. Haberde, Türk SİHA'larının Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'daki başarılarına atıf yapıldı.

"Batılı ülkeler, Türklerin neredeyse bir ambargo altında ve dışarıdan yardım almadan kendi insansız hava aracı programını nasıl kurmayı başardıklarını heyecanla izliyor" sözlerine yer verildi. Kuzey Afrika ve Arap ülkeleri dahil olmak üzere pek çok devletin, "Türk mucizesi silahları istediğine" dikkat çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER