Ukrayna'daki savaş bitmeden Rusya'dan tansiyon yükseltecek kritik adım!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Baltık ülkelerinden Moldova’ya komşularının çoğunu tedirgin ederken, Kremlin yönetiminden yeni bir hamle daha geldi.Rusya füze sistemleri dahil askeri teçhizatı Finlandiya sınırına kaydırıyor.

Ukrayna'daki savaş bitmeden Rusya'dan tansiyon yükseltecek kritik adım!

NATO Genel olarak Stoltenberg’in Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katilabileceğini açıklamasından sonra Rusya’dan rahatsız eden bir görüntü geldi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov’un olası bir katılımın Rusya tarafından provokasyon olarak görüleceğine dikkat çektiği uyarısından saatler sonra Rusya’nın kuzey komşusunun sınırına asker sevkiyatı yaptığı görüntüler ortaya çıktı.

Rusya’nın sınıra yakın bir bölgesinde çekildiği belirtilen görüntülerde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’yi gösteren tabelaların bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Söz konusu görüntülerde, füze sistemleri de dahil olmak üzere Rus ağır silahlarının Finlandiya sınırına doğru ilerlediği görüldü.
İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan ve sosyal medyada yayınlanan görüntülere dayandırılan haberde söz konusu konvoyda K-300P Bastion-P mobil kıyı savunma sistemi de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER