Ukrayna'dan 'Yanlışlıkla' Düşürülen Uçakları İle İlgili İlk Tepki!

İran'da düşen ve 176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağıyla ilgili İran, yaptığı açıklamada uçağın yanlışlıkla düşürüldüğü belirtti. İran'ın bu açıklamalarının ardından Ukrayna'dan ilk yanıt geldi

Ukrayna'dan 'Yanlışlıkla' Düşürülen Uçakları İle İlgili İlk Tepki!

İran'da düşen ve 176 kişinin hayatını kaybettiği Ukrayna uçağıyla ilgili İran, yaptığı açıklamada uçağın yanlışlıkla düşürüldüğü belirtti. İran'ın bu açıklamalarının ardından Ukrayna'dan ilk yanıt geldi.

UKRAYNA ÖZÜR BEKLEDİ

İran sabah saatlerinde yaptığı açıklamada topraklarında düşen Ukrayna uçağını yanlışlıkla düşürdüklerini açıkladı. İran yetkililerinin 'üzgün' olduğunu bildirdiği açıklamada uçağın düşman unsuru zannedildiği belirtildi ve kabahatin ABD'de olduğu vurgulandı. Konuyla ilgili olarak yanıt veren Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensky, İran'dan özür beklediklerini dile getirdi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif de, Ukrayna uçağının düşürülmesiyle ilgili Twitter hesabı üzerinden özür diledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 12:15

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER