Ünlü giyim mağazası 500 mağazasını kapatacak!

Dünyaca ünlü ABD'li giyim markası Men's Wearhouse de dahil olmak üzere birçok önemli tekstil markasını barındıran Tailored Brands, 500 mağazasını kapatma kararı aldı

Ünlü giyim mağazası 500 mağazasını kapatacak!

ABD'li ünlü giyim markası Men's Wearhouse'un sahibi olan Tailored Brands de koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine dayanamayan perakendeciler arasına girdi. Şirket, iflas erteleme başvurusunda bulundu.

500 mağazasını kapatacak

Tailored Brands'den yapılan açıklamada üst düzey alacaklıların yüzde 75'i ile anlaşma sağlandığı belirtildi. Bu sayede borcun 630 milyon dolar azalacağı kaydedildi. Güney Teksas Bölge Mahkemesi, şirketin varlıklarını ve yükümlülüklerini 1 milyar dolar ila 10 milyar dolar arasında listeledi.

Tailored Brands, daha önce açıklanan plana sadık kalınarak iş gücünün yüzde 20 azaltılacağını, internet satışlarına ağırlık verilerek 500 mağazanın kapatılacağını duyurdu.

Şirket, sahibi olduğu Men's Wearhouse, Jos. A. Bank, Moores Clothing for Men ve K&G Fashion Superstore markalarının müşterilere hizmet vermeye devam edeceğini de açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER