Uzun zamandır sessizliğini koruyan mafya harekete geçti: Kontrolü ele geçirebilirler

Koronavirüs, Avrupa'da en ağır darbeyi İtalya'ya vurdu. Bugüne kadar 20 bine yakın insan hayatını kaybederken 145 bine yakın da vaka tespit edildi. Bu zorlu süreç 3 milyondan fazla kişininde işsiz kalmasına neden oldu.

Uzun zamandır sessizliğini koruyan mafya harekete geçti: Kontrolü ele geçirebilirler

Yaşanan ekonomik kriz sebebiyle zor günler geçiren aileler umudu İtalyan mafyalarında bulmaya başladı. Uzun zamandır faaliyet içerisinde olmayan mafyalar da bu nedenle tekrardan harekete geçti. Bazı siyasiler hükümeti ikaz ederek "Daha iyi bir tedbir alınmazsa mafya yönetimi ele geçirecek" denildi.

Koronavirüs (Covid-19) İtalya’da can almaya devam ederken, ülke ekonomisinin oldukça kötüye gitmesi ülkedeki mafyayı harekete geçirdi. İtalya’daki mafyalar, ülkenin Campania, Calabria, Sicilya ve Pugliya gibi maddi olarak iyi durumda olmayan bölgelerde yaşayan insanlara yiyecek yardımı yapmaya başladı.

Durumun ardından İtalyan siyasiler hükümeti uyararak "Daha iyi bir tedbir alınmazsa mafya yönetimi ele geçirecek" denildi.

Mafyalar büyük tehdit

Calabria bölgesindeki Catanzaro Savcılığı’ndan Nicola Gratteri, "Bir aydan fazla süredir kafeler, dükkanlar, restoranlar kapalı durumda. Milyonlarca insan bir aydan fazla süredir gelir elde etmiyor ve ne zaman tekrar çalışmaya başlayabilirler bilmiyorlar. Eğer hükümet devreye girmezse, mafyalar insanlara sağladıkları hizmet ile halkın kontrolünü ele geçirebilecek" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER