Vegan Çiftin Bebeği Yetersiz Beslenmekten Öldü!

Floridalı iki vegan ebeveyn, 18 aylık bebeklerine sadece çiğ meyve ve sebze yedirerek, yetersiz beslenme sebebiyle ölümüne yol açmakla suçlanıyor.

Vegan Çiftin Bebeği Yetersiz Beslenmekten Öldü!

Florida Myers News-Press, 35 yaşındaki Sheila O’Leary ve 30 yaşındaki Ryan O’Leary, 27 Eylül'de çocuklarının ölümüyle birlikte insan öldürme ve çocuk ihmali suçları ile karşı karşıya kaldı.

Anne 911'i arayarak çocuğunun teninin soğuk olduğunu ve nefes alamadığını, kocasının 18 aylık bebeği canlandırmaya çalıştığını söyledi. Yetkililer eve geldi ve yetersiz beslenen bebeğin öldüğünü açıkladı.

ÇİĞ YİYECEK DİYETİ YAPIYORLAR

Anne polis memurlarına ailenin vegan olduğunu ve dört çocuğunun mango, rambutans, muz ve avokadolardan oluşan çiğ bir yiyecek diyeti yaptığını söyledi. Yürümeye başlayan çocuğün ölümünden önce bir hafta boyunca katı yiyecekler yediğini, bunun da diş çıkarma nedeniyle olduğuna inandıklarını, ancak emzirildiğini belirtti.

YETERSİZ BESLENMEKTEN ÖLMÜŞ

Her iki ebeveyn de 6 Kasım’da yapılan sağlık muayenesinde çocuğun yetersiz beslenmekten öldüğünü öğrendikten sonra kendilerini polise teslim etti. Kefalet ücreti 250.000 dolar olarak belirlendi ve hapishaneye gönderildiler. Çiftin mahkemesinin 9 Aralık'ta düzenlenmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER