Yunan medyasından itiraf: Atina için utanç! Giderek boyun eğmeye yaklaşıyoruz!

Yunan SL Press gazetesi, Yunanistan’ın en ufak bir hata yapma lüksünün kalmadığının vurgulandığı makalede, “Atina’da utanç! Giderek boyun eğmeye yaklaşıyoruz.” denildi

Yunan medyasından itiraf: Atina için utanç! Giderek boyun eğmeye yaklaşıyoruz!

"Türk donanmasının bölgede oldukça aktif olduğu vurgulandı. Türkiye’nin sadece Akdeniz ve Ege’de değil, Libya kıyılarında da bir misyonu olduğunun ifade edildiği makalede, “Türkiye, istikrarlı bir şekilde çok sayıda savaş gemisini denize indirerek Yunanistan’a açık ve sert bir siyasi mesaj gönderiyor. denildi.

Yeni Şafak'ın Atina merkezli Yunan basın kuruluşu SL Press,'e dayandırdığı haberinde Türkiye ile Doğu Akdeniz ve Ege Denizi'nde yaşanan gerilime değindi.

Yayımlanan makalede, Türk donanmasının bölgede oldukça aktif olduğu vurgulandı. Türkiye'nin sadece Akdeniz ve Ege'de değil, Libya kıyılarında da bir misyonu olduğunun ifade edildiği makalede, "Türkiye, istikrarlı bir şekilde çok sayıda savaş gemisini denize indirerek Yunanistan'a açık ve sert bir siyasi mesaj gönderiyor." denildi.

TÜRKİYE, ABD'NİN BÖLGEDEKİ PLANLARINI ENGELLEDİ

Türkiye'nin hayata geçirdiği Mavi Vatan stratejisi ile, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve ABD'nin bölgedeki 'hayati önem taşıyan' planlarını engellediğinin vurgulandığı haberde, "Türkiye, Mavi Vatan stratejisi ile bölgedeki potansiyel gücünün farkına vardı." ifadeleri yer aldı.

TÜRKİYE KARŞISINDA İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUM UTANÇ VERİCİ

Türkiye karşısında Yunanistan’ın içinde bulunduğu durumu ‘utanç’ olarak nitelendiren SL Press, haberin devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Giderek boyun eğmeye yaklaşıyor. Yunanistan’ın en ufak hata yapma lüksü kalmadı. Bu aptallık değil, saflık da değil. Ülkemizin siyasi kadrosunun kendi çıkarları, onu çıkmaz politikalara hapsediyor.”

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER