Yunan polisi sıfır noktasında sıfırı tüketti: Gaz bombası bitti, kimyasal stokları kalmadı

Avrupa'ya geçmek isteyen mültecilere denetim yapmayacağını açıklayan Türkiye'nin bu kararından sonra göçmenler Yunanistan sınırında bekleyişlerini sürdürüyor. Geçişe izin vermeyen Yunan polisi ise biber gazı ve kimyasal stoklarını tüketti. Haberi Yunan basını duyurdu

Yunan polisi sıfır noktasında sıfırı tüketti: Gaz bombası bitti, kimyasal stokları kalmadı

Yunan Polis Teşkilatının (ELAS), mültecilere karşı yoğun göz yaşartıcı gaz ve kimyasal kullanımı nedeniyle stoklarının tükenme noktasına geldiği bildirildi.

Yunan basınındaki haberlerde, Yunan Polis Teşkilatının, sınırlara gelen Avrupa'ya gitmeye çalışan sığınmacıları engellemek için gerçekleştirilen operasyonlar nedeniyle gaz bombası ve kimyasal stoklarında büyük eksiklikler meydana geldiği ifade edildi.

Haberlerde, hükümetin yeni kimyasal ve gaz bombası tedariki için harekete geçtiği de belirtildi.

Gaz bombası ve kimyasal madde ihtiyacının arttığı vurgulanan haberlerde, Yunan polisinin kara sınırlarında ve adalarda sığınmacıları engellemek için gerçekleştirdiği operasyonlarda her gün ortalama 700 ila 1000 adet göz yaşartıcı gaz bombası kullandığı vurgulandı.

Öte yandan, Yunan hükümetinin, sığınmacıların Avrupa'ya geçişini engellemek için Türk-Yunan sınırında 15 kilometre uzunluğunda yeni bir duvar inşa etmeyi kararlaştırdığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER