Yunanistan Başbakanı'ndan mülteci açıklaması: İnsanlığımızı gösterdik

Sınırda Yunan güvenlik güçlerinin mültecilere sert müdahalesi devam ederken, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Yunanistan'ın mülteci krizinde insanlığını gösterdi

Yunanistan Başbakanı'ndan mülteci açıklaması: İnsanlığımızı gösterdik

Sınırda Yunan güvenlik güçlerinin sert müdahalelerine maruz kalan mültecilerin bekleyişi sürüyor. Türkiye'nin sınır kapılarını açmasıyla Avrupa' geçmek isteyen mülteciler Yunanistan sınırına akın etti. Sınırı geçtikten sonra da türlü türlü işkence gören mülteciler paraları alınıp geri gönderildi. Yunan güvenlik güçleri zaman zaman ateş edip bazı mültecilerin ölmesine ve yaralanmasına sebep oldu.

Daha iyi saplanması için yerleştirilmiş

Yunan güvenlik güçlerinin, sınırı geçmek isteyen mülteciye ateş etmesiyle yaralanan vatandaşın yardımına Türk sağlık görevlisi koştu. Alınan bilgilere göre Yunan güvenlik güçlerinin kullandığı plastik mermilerin içerisine daha iyi saplanması için tel yerleştirdiği öğrenildi.

Umutla bekleyiş sürüyor

Yunan zulmüne maruz kalan mültecilerin umutla bekleyişi ise halen devam ediyor. Mültecilere uygulanan zulüm ortadayken Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten çarpıcı bir açıklama geldi. Miçotakis, Amerikan yayın kuruluşu CNN'e verdiği röportajda "Yunanistan tüm mülteci krizi boyunca insanlığını gösterdi" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER