Yunanistan'da terör kampı: Lavrion

Yunanistan’da 1985 yılında mülteciler için kurulan Lavrion Kampı'nda Türkiye'ye karşı kullanılmak üzere bugüne kadar yüzlerce teröriste ev sahipliği yapıldığı ortaya çıkmıştı. 'Yunanistan'ın Kandil'i diye nitelendirilen kampın terör yuvası olduğu kanıtlandı.

Yunanistan'da terör kampı: Lavrion

HDP’li Semra Güzel Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanmıştı. Yunanistan'da bulunan Lavrion Kampı'nda bomba ve sabotaj eğitimi alarak İstanbul’a bombalı saldırı için gelen PKK terör örgütü üyesi Hüsamettin Tanrıkulu yakalandı.

Yunanistan, Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerine kucak açmaktan çekinmiyor. Ankara, Atina’nın başta PKK olmak üzere terör örgütlerine verdiği desteğe sık sık tepki gösteriyor. Mülteci kampı adı altında terör faaliyetlerinin kamufle edildiği Lavrion kampı büyük tepki çekiyor.

Terör örgütü PKK, Yunanistan'ın başkenti Atina'ya yaklaşık bir saat uzaklıktaki Lavrion kasabasındaki sözde mülteci kampını bir karargah gibi kullanıyor.

Kampta, PKK, DHKP-C gibi terör örgütleri iç içe birlikte hareket ediyor.

Terör örgütü elebaşı, yakalandıktan sonraki sorgusunda Lavrion Kampı'nda örgüt militanlarına silahlı eğitim verildiğini söylemişti. Kampın varlığı da iki ülke arasında krize neden olmuştu.

Türkiye'de daha önce kanlı eylemler düzenleyen teröristlerin Lavrion Kampı’nda eğitim aldıkları yönündeki itirafları ise bu savunmayı çürütüyor.

Mülteci değil terör kampı

İçeriden çekilen ve örgüte yakın internet sayfaları tarafından paylaşılan görüntüler Lavrion'un bir mülteci değil, terör kampı olduğunu kanıtlıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER