Yunanistan'dan itiraf: Türklere yetişemiyoruz!

"Türkiye'yi titretecek İHA" sloganıyla duyurduğu insansız hava araçları ile alay konusu olan Yunanistan Türk savunma silahlarını mercek altına aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın "Tayfun'un menzili Atina'yı korkutabilir. Ancak daha önce daha büyüğünü üretmiştik" sözlerine dikkat çeken Yunan basını bunun doğru olduğunu kabul etti: Türklere yetişemiyoruz.

Yunanistan'dan itiraf: Türklere yetişemiyoruz!

Tayfun, Bayraktar TB2, Kargu, Gökdoğan ve Bozdoğan füzeleri, havadan havaya füzeleri taşıyan Akıncı ve çok daha fazlası... Yunanistan Türk silahlarını mercek altına aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "ROKETSAN firmamızın AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen bu Tayfun'un menzili Atina'yı korkutabilir. Ancak daha önce daha büyüğünü üretmiştik" sözlerini inceleyen Yunan basını, Yunanistan'ın Türkiye'nin gerisinde kaldığını yazdı...

Yunanistan’dan itiraf: ’Türklere yetişemiyoruz! Büyük resme baktığımızda Tayfun küçük bir gelişme’

Yunanistan’dan itiraf: ’Türklere yetişemiyoruz! Büyük resme baktığımızda Tayfun küçük bir gelişme’ Bakan Varank'ın sözlerine ' Ve o yanlış değil' yorumunda bulunan Yunan ing.gr haber sitesinde yer alan analizde Türk silahlarının %80-85'ini üreten Türk savunma sanayisinin hızlı gelişiminden duyulan rahatsızlık dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2022, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER