Yunanistan'dan akıl almaz yöntem: Fan çalıştırmaya başladılar!

Yunanistan sınır güçleri akıl almaz yöntemlerine yenisini ekledi. Türkiye'ye doğru esen rüzgar yön değiştirdi; Yunanistan gaz bombalarının daha fazla etki etmesi için askeri bir aracın arkasına monte edilen fanı çalıştırmaya başladı.

Yunanistan'dan akıl almaz yöntem: Fan çalıştırmaya başladılar!

Avrupa'ya gitmek isteyen sığınmacılar Yunanistan sınırında 14 gündür bekliyor. Sınır geçişlerini engellemek için Yunanistan biber gazı, tazyikli su; plastik ve hatta gerçek mermili silahlarla müdahalede bulunuyor. 

Yunanistan'ın müdahale etmesi sonucu 14 günde 2 bin 500'e yakın sığınmacı yaralandı. Silahla vurulan Fas uyruklu Adil Ghazzal, Suriye uyruklu Muhammad Arab, Pakistan uyruklu Muhammed Gulzar yaşamını yitirdi.

Rüzgar yön değiştirdi

Akıl almaz yöntemlerine bir yenisini daha ekleyen Yunanistan, uzun süredir Türkiye tarafına doğru esen rüzgarın yön değiştirmesi nedeniyle sınırda bir aracın arkasına monte edilmiş fanı çalıştırmaya başladı.

Attıkları gaz kendilerine dönüyor

Attıkları gazların kendilerine dönmesi üzerine, askeri bir aracın arkasına monte edilen fanı çalıştıran Yunanistan güvenlik güçleri, bu sayede sığınmacılara müdahalede kullandıkları orantısız gücün etkisini artırmayı amaçlıyor.

Etkisi artsın diye SKT'si geçmiş gaz kullanıyorlar

Yunan sınır birliklerinin gazı attıktan sonra fanı çalıştırması görüntülere de yansıdı. Sınırın yakınlarındaki sığınmacılara sık sık biber ve göz yaşartıcı gazlarla saldıran Yunanistan'ın, etkiyi artırmak için son kullanma tarihi geçmiş gazlar kullandığı tespit edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER