Dünyanın en büyük ve yeni kruvaziyerlerinden 345 metre uzunluğuğa sahip ve 175 bin 500 groston ağırlığında olan Sun Princess, Kuşadası Limanı’na demir attı.

Bu sene suya indirilen ve Kuşadası’na ilk kez gelen kruvaziyer ile kente çoğunluğu ABD vatandaşı olan 3 bin 745 turist ve bin 675 mürettebat geldi.

Geminin kente ilk kez gelmesi şerefine Kuşadası Limanı’nda tören yapıldı. Turistler, Kuşadası Belediye Bandosu ve halk oyunları ekipleri tarafından gösteriler eşliğinde ağırlandı. Sun Princess 2024 yılında Kuşadası’na 3 kez daha sefer yapacak.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel,Kuşadası Kaymakamı İbrahim Keklik ve kendileriyle gelen heyetle gemiye çıktı.

Bakan duyurdu: Bayram tatilinde ilk 3 günün bilançosu! Bakan duyurdu: Bayram tatilinde ilk 3 günün bilançosu!

Belediye Başkanı Ömer Günel  gemi şirketinin CEO’su John Padgett ve kaptan Craig Street ile bir araya gelerek, çeşitli hediyeler ve teşekkür plaketi takdim etti. Kruvaziyer gemisini gezerek, yöneticilerden bilgi alan Başkan Ömer Günel, daha sonra Kaymakam İbrahim Keklik’le beraber dümene geçti.

Kuşadası’nda olmaktan ötürü çok mutlu olduklarını söyleyen Padgett; “Sun Princess bizim en yeni ve teknolojik gemilerimizden bir tanesi. Yeni gemimizle Akdeniz’in en önemli kruvaziyer limanı olan Kuşadası’na ilk seferimizi gerçekleştirdik. Bizi çok güzel ve güler yüzlü bir biçimde karşıladığınız için size teşekkür ederim. Kuşadası’nı ve limanı çok beğendik” ifadelerinde bulundu.
 

Editör: Nehir Durdağı