Gençlerbirliği ve Ajax formaları giyen Nijeryalı eski futbolcu Tijani Babangida (50), trafik kazası geçirdi. Tijani'nin hayati tehlikesi devam ederken, kardeşi Ibrahim Babangida kazada yaşamını yitirdi.

Nijeryalı eski futbolcu Tijani Babangida Ajax forması giydiği 5 sezonda adını tüm dünyaya duyuran ve 1998 Dünya Kupası performansıyla da takdir toplayan, kendisi gibi futbolcu olan kardeşi Ibrahim Babangida ile birlikte Nijerya'da büyük bir trafik kazası geçirdi. Kazada İbrahim Babangida hayatını kaybederken 50 yaşındaki Tijani Babangida'nın durumu ise kritik.

Nijerya Profesyonel Futbolcular Birliği Genel Sekreteri Emmanuel Babayaro yaptığı açıklamada "Kaduna-Zaria Eoad otoyolunda korkunç bir araba kazası geçiren başkanımız Tijani Babangida için dua edelim" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan Ali Koç'a çok sert sözler: Yazıklar olsun Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan Ali Koç'a çok sert sözler: Yazıklar olsun

Tijani Babangida 36 kez Nijerya milli takımı formasını giyerken 5 gol kaydetmişti. Atlanta 96 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Nijerya takımının bir parçasıydı. Tijani, 2001 yılında Gençlerbirliği'nde kiralık olarak oynamıştı.

Editör: Nehir Durdağı