Almanya’da Türk Okulları İçin Önemli Adım!

Almanya’nın en önemli gazetelerinden Süddeutsche Zeitung, Türkiye ile Alman Dışişleri Bakanlığı’nın ülkelerde karşılıklı okullar açmak için bir araya gelindiğini aktardı

Almanya’da Türk Okulları İçin Önemli Adım!

Almanya’nın en önemli gazetelerinden Süddeutsche Zeitung, Türkiye ile Alman Dışişleri Bakanlığı’nın ülkelerde karşılıklı okullar açmak için bir araya gelindiğini aktardı.

DEVLET OKULLARIYLA AYNI DÜZEYDE OLACAK

Türkiye ile Almanya arasındaki “okul açma” projesinin bir süredir konuşulduğunu ve karşılıklı olarak iki ülkenin büyük şehirlerinde okulların açılmasına karar verildiğini belirten haberde, Almanya’nın Ankara, İstanbul ve İzmir’de okul açacağı, Türkiye’nin ise Berlin, Köln ve Frankfurt’da okul açmayı düşündüğü ifade edildi. Haberde Almanya’da açılması beklenen okullarda idarenin kendi yöntemleriyle eğitim verecek olmasına karar verilirken, özel okul adı altında eğitim verileceğini, fakat içeriğin tüm devlet okullarıyla eşit düzeyde olacağını belirtildi.

ALMAN GAZETECİLERDEN PROPAGANDA ŞÜPHESİ

Çıkan habere yönelik fikir belirten bazı alman gazeteci ve politikacılar, Türkiye’nin Almanya’da okul açmasına propaganda şüphesiyle yaklaştı. Açılacak okullarda “Türkiye propagandası” yapılacağına dair tepkiler dile getirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER