Bakan Selçuk'tan flaş açıklama: Okullar hiç açılmasa bile!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle okullarda eğitime ara verilmesiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı

Bakan Selçuk'tan flaş açıklama: Okullar hiç açılmasa bile!

Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından ne zaman açılacağı merakla bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle etkilenen eğitim sistemiyle ilgili CNN Türk'te katıldığı programda açıklamalarda bulundu.

Selçuk şunları söyledi:

- Sağlık Bakanlığı ile süreci takip ediyoruz. Bu belirsizlik rahatsız ediyor farkındayım ama bunun bir süreci var. Veriler doğrultusunda karar verilecek.

- Okulların açılmasıyla ilgili eğitimsel bir eksiğimiz yok. Yarın denilse yarın başlarız ancak bu tamamen sağlıkla ilgili bir durum. Sağlık Bakanı ile sürekli temas halindeyiz, bu hafta tekrar görüşeceğiz ve gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

- Okullar hiç açılmasa bile ona dair planımız var. Elimizde bitmiş bir paket var. Her türlü ihtimali düşünüyoruz.

- Telafi konusunda hazırlıklarımız var. Önce fiziksel ve ruhsal konuda çocuklarımızın sağlığını korumak istiyoruz, eğitimde telafiyi her şekilde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. 

- Burada uzaktan eğitim tümüyle yeterlidir demiyoruz tabii. Öğrencilerimiz sadece yüz yüze eğitim gördükleri konulardan sınava girecekler.

- Bizim uzaktan eğitim dediğimiz şey televizyon içeriği. İnternet uygulamaları ikinci planda. Pazartesi günü bazı küçük sorunlar oluşabilir ancak salı gününden itibaren giderilmeye çalışılacaktır.

- Ders saatlerini daha önce ilan etmiştik. Bu dersler 20’şer dakika olacak çünkü evin içerisinde 40 dakika oturmak pek mümkün olmaz.

- Veliler soruyor “Bu yeterli mi?” diye, tabii ki yeterli değil ancak yapacağımız telafi çalışmaları ile eksikler tamamlanacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER