Bugün süre doluyor: Üniversite sınav başvuruları için son gün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları bugün saat 23.59'da sona eriyor. Adaylar başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin internet sitesinden yapabilecek.

Bugün süre doluyor: Üniversite sınav başvuruları için son gün

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları bugün sona erecek.

Bir milyonu aşkın öğrencinin üniversitelere yerleşebilmek için girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) başvuru süresi bugün doluyor.

Bugün 23.59'da sona erecek

Üniversite adaylarına, 20 Haziran'da Temel Yeterlilik Testi (TYT), 21 Haziran sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonraki oturumda ise Yabancı Dil Testi (YDT) uygulanacak. Sınav başvuruları bugün saat 23.59'da sona erecek.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecek. Adaylar, başvurulara ilişkin ayrıntılı bilgiye ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan YKS kılavuzundan erişebilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2020, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER