Doğa Koleji’nin Yeni Talipleri Belli Oldu!

Uzun süredir çalışanlarına maaş ödeyemeyen ve satılma aşamasına gelen Doğa Koleji’nde gündüz yapılan açıklamaların ardından “alıcı” adayları ile ilgili yeni isimler ortaya çıktı

Doğa Koleji’nin  Yeni Talipleri Belli Oldu!

Uzun süredir çalışanlarına maaş ödeyemeyen ve satılma aşamasına gelen Doğa Koleji’nde gündüz yapılan açıklamaların ardından “alıcı” adayları ile ilgili yeni isimler ortaya çıktı.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en büyük okul zincirlerinden birine sahip olan Doğa Koleji girdiği ekonomik çıkmazlar sonucu satış kararı aldı. Parasını alamayan öğretmen ve velilerin yoğun protestoları sonucu açıklama yapan Doğa Koleji yetkilileri, alıcı kurum ya da şahıslarla görüşmelerin devam ettiğini bildirmişti.

ÖNE ÇIKAN İSİMLER: HÜSNÜ ÖZYEĞİN VE SÜZER HOLDİNG

Doğa Koleji’nin talibiyle ilgili yeni çıkan söylentilere göre Özyeğin Üniversitesinin sahibi olarak bilinen Hüsnü Özyeğin’in okulun potansiyel alıcılarından olduğu söyleniyor. Bir diğer güçlü iddia ise Süzer Holding’in okula talip olduğu yönünde. Bölgesel inşaat ve ticaretle uğraşan Hasan Süzer tarafından kurulan şirketin eğitim alanında yatırım yapmak istediği biliniyor. Okul devralacak kişi ya da kurumların yakın gelecekte belli olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 14:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özlem
Özlem - 1 yıl Önce

Bence doğa koleji gördüğüm bir cok kolej arasında eğitim olarak bir numara hem Genel müd ve ekibi sistemli calısmaları idarecileri öğretmenleri hepsi dört dörtlük 10 yıllık velisiyim cok mennunum Allah hepsine güc kuvvet versin eskisi gibi bir numara olsun insAllah

SIRADAKİ HABER