EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?

EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor? Koronavirüs tedbirleri kapsamında devreye alınan uzaktan eğitim sistemi EBA'ya öğrenciler ve öğretmenler giremiyor. Merak edenler için EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?

EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?

EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?  Milyonlarca öğrenci bugün ders başı yapacakken Eğitim Bilişim Ağı (EBA) sistemi çöktü. Öğretmen ve öğrencilerin giremediği sistem “çok kalabalık” uyarısı verdi. Öğretmenlerin de sisteme girememesi sebebiyle eğitim durdu. EBA çöktü mü? EBA neden açılmıyor?

 Öğrenciler ve öğretmenler bu uyarı ile karşılaştı: 

 Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA’da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin. Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında.

Yayın akışı için buradan bilgi alabilirsin. İstersen hazırladığımız Eğitim Takvimi’nden günün önerilerine de bakabilirsin. En kısa sürede görüşmek üzere…

BAKAN 'HAZIRIZ' DEMİŞTİ

EBA Yeni Yayın Dönemi Tanıtımı'nda konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni döneme hazırız mesajı vermişti. Selçuk 'Dünyanın en iyi dijital eğitim altyapısını kuruyoruz. Çok iddialı olarak söylüyorum. Uzaktan eğitimde dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye. Bu hizmetin genişleyerek yüz yüze eğitime geçildiğinde de sürekli biçimde devam edeceğinin müjdesini vermek isterim' ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2020, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER