Erdoğan'dan tepkiler üzerine YKS açıklaması: Rahat geçecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) tarihiyle ilgili tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı

Erdoğan'dan tepkiler üzerine YKS açıklaması: Rahat geçecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihiyle ilgili gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

- 2020 mücadele ile geçiyor. Zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. Çok şükür başarımız ortada. Bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. Bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.”

- “#yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. Ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. Ayrıca sınav süresini de artırdık. Bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170’e çektik. Bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.”

- Bizler bu süreçlerde bilimin, ortak aklın ve vicdanın yolunda karar alırken tüm kesimlerin faydasını gözetiyor, bu aziz milletin her bir ferdinin bu süreçten sağ salim çıkması için canla başla, 7/24 çalışıyoruz.”

- Bu süreci siyasi istismara kurban etmeden, azmimizle, kararlılığımızla, birliğimize sahip çıkarak hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır. Gelecekte sizlere emanet edeceğimiz güçlü Türkiye’yi, birliğimizi bozmaya çalışan odaklara rağmen inşa etmeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER