Helal olsun: İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, başvuran her öğrenciye 2 bin 800 ile 3 bin 100 lira burs verecek

SBK Holding Kurucu Başkanı ve EastWest International Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Baran Korkmaz, kız öğrencilere ve İstanbul ve Ankara'daki büyük üniversiteleri kazanan ancak maddi imkanı yeterli olmayan öğrencilere burs verecek

Helal olsun: İşadamı Sezgin Baran Korkmaz, başvuran her öğrenciye 2 bin 800 ile 3 bin 100 lira burs verecek

SBK Holding Kurucu Başkanı ve EastWest International Yönetim Kurulu Üyesi, hayırsever işadamı Sezgin Baran Korkmaz, Sezgin Baran Korkmaz Vakfı (SBKV) ile öğrencilere büyük eğitim yardımında bulunacağını bildirdi.

Korkmaz, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Kars, Artvin, Ağrı, Tunceli, Van, Hakkari, Bayburt, Samsun, Ordu, Kastamonu, Çorum ve Bolu’dan sınava girip İTÜ, YTÜ, ODTÜ mühendislik, İÜ, Ankara Hukuk, Galatasaray ve Boğaziçi üniversitelerinde bölüm fark etmeksizin kazanacak olan kardeşlerimin eğitim dönemlerinde bursları benden" dedi. Korkmaz, bu şartlardaki öğrencilere aylık 2800 TL burs verileceğini duyurdu.

Korkmaz, babasını kaybetmiş ya da "sorumsuz babaları" olan kız öğrencilere de konaklama ve seyahat dahil tüm ihtiyaçlarını karşılayacakları burs vereceklerini açıkladı. Korkmaz, şartları karşılayan tüm kız öğrencilerin aylık 3100 TL burs almaya hak kazanacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER