İlkokulda Veliler Otizmli Çocukları Yuhaladı!

Aksaray'daki bir ilkokulda veliler, öğrenim gören otizmli öğrencilerin sınıfının kapatılmasını talep ederek eylem yaptı, idarenin de bu eyleme destek verdiği öne sürüldü. Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken, MEB konuyla ilgili soruşturma başlattı.

İlkokulda Veliler Otizmli Çocukları Yuhaladı!

Aksaray'daki Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler tarafından, eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılması talep edildi.

İDARENİN DESTEK VERDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Okul çıkış saatinde veliler bir araya geldi ve otizmli çocukları yuhaladı ve eylem yaptı. İdarenin de otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılma talebine destek verdiği öne sürüldü.

"SİZİN ÇOCUĞUNUZ OLSA NE YAPACAKTINIZ?"

Sosyal medyada bu girişim büyük tepkiye neden olurken, Türkiye Otizm Meclisi bu konuda gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı ise konuyla ilgili soruşturma başlattı. Otizmli bir öğrencinin velisi ise 'O çocuklar sizin çocuklarınız olsaydı ne yapacaktınız?' diye isyan etti.

"KEŞKE BİRAZ İNSAN OLABİLSENİZ"

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken de 'Keşke biraz insan olabilseniz ve bu birlik halinizi, gücünüzü faydalı işlerde kullansanız' diyerek tepkisini dile getirdi.

Anadolu Otizm Federasyonu'ndan açıklama:

OKUL MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

Mehmetçik İlkokulu Müdürü Kuddusi Kurt'un açığa alındığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 13:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilhami
ilhami - 2 yıl Önce

iyi kandiller

SIRADAKİ HABER